Uspešná účasť na VIII. ročníku súťaže MO SR v bojovej streľbe ozbrojených zložiek vo výcvikovom roku 2012

Dňa 4.10.2012 sme sa zúčastnili ako pozvaní hostia na súťaži MO SR v bojovej streľbe ozbrojených zložiek vo výcvikovom roku 2012. Tento rok sa jednalo už o VIII. ročník, pričom náročnosť súťažných disciplín z roka na rok rastie. Aj preto nás teší že sa podarilo dvojici Norbert Michalák a Ernest Nagy obstáť v tvrdej konkurencii a so značným predstihom zvíťaziť v kategórii „hostia“.

diplom - 1. miesto - kategória pozvaní hostia
diplom – 1. miesto – kategória pozvaní hostia

Úspešné absolvovanie súťaže je o to cennejšie, že preverilo praktické znalosti v taktickej bojovej streľbe tých najlepších strelcov na Slovensku. Súťaž prebiehala na 6 Stages z ktorých 4 boli pre strelcov tajné – t.j. bez oboznámenia o umiestnení terčov. Pred každou disciplínou boli oboznámení o vzniknutej situácii a následne ich úlohou bolo v čo najkratšom čase situáciu úspešne vyriešiť. Kritériá úspešnosti však boli okrem utajenia nastavené mimoriadne tvrdo a každý neúspech (minutie cieľa) bolo výrazne potrestané ( max. až 500 trestnými sekundami). Toto si vyžadovalo mimoriadnu koncentráciu a sústredenie sa po celý deň, a posledné  súťaže končili po 20:00 hod.

Taktická porada pred akciou - STAGE 6
Taktická porada pred akciou – STAGE 6
Makk Wynn - hosť tímu
Makk Wynn – hosť tímu

Ako hosť prišiel podporiť náš tím Mark Wynn (Spojené Štáty Americké), ktorý sa zaoberá špeciálnym výcvikom psov.

Oslobodenie rukojemníka - STAGE 3
Oslobodenie rukojemníka – STAGE 3
STAGE 3 - Oslobodenie rukojemníka - streľba s prisvietením
STAGE 3 – Oslobodenie rukojemníka – streľba s prisvietením
Príprava na STAGE 4 - štafeta
Príprava na STAGE 4 – štafeta

lest_005

Víťazi ketegórie pozvaní hostia
Víťazi ketegórie pozvaní hostia
Spoločná záverečná fotografia najlepších strelcov
Spoločná záverečná fotografia najlepších strelcov